Bithumb Review 2021 – Legit Place To Buy Bitcoins?

 12. December 2020      
 Bonusrunde   

Niezachodnie giełdy to nieco temat tabu w świecie kryptokurrency. Upadek giełdy Mt. Gox w Japonii i niedawne blokady w handlu kryptokrytami przez chińskie, indyjskie i koreańskie rządy sprawiły, że przeciętny użytkownik zastanawiał się dwa razy przed rozpoczęciem działalności poza USA/Europa. Mimo to, wiele osób korzysta z lax(er) regulacji i niższych opłat, które te “outsiders” zapewniają, co uczyniło Bithumb, koreańska giełda, w jednym z najbardziej popularnych platform do handlu kryptograficznego na świecie.

Bithumb ma siedzibę w Seulu, w Korei Południowej. Założona w 2013 roku, jest własnością i jest obsługiwana przez firmę o nazwie BTC Korea.Com Co. Ltd. Profil Bloomberga dla firmy nie zawiera żadnych danych o kierownictwie, członkach zarządu ani innych danych o firmie. Giełda ta pozwala jej użytkownikom kupować, sprzedawać i przechowywać Bitcoin, a także szereg innych kryptokur walut.

Ostatnio spółka toczy wojnę z Upbitem o tytuł koreańskiej giełdy kryptokur walutowej numer jeden. Jej codzienne obroty sięgają prawie regularnie ponad miliarda dolarów, co plasuje tę giełdę w pierwszej dziesiątce największych światowych giełd. Niedawno ukazał się raport, z którego wynika, że wartość 24-godzinnych transakcji na Bithumb wyniosła 3,48 bln won (3,27 mld USD), a w połączeniu z Upbitem 8,4 bln won (7,89 mld USD).

Jest to o wiele więcej niż jakikolwiek inny kraj, biorąc pod uwagę fakt, że dzienne transakcje w Hongkongu (który ma dwie giełdy w pierwszej dziesiątce na świecie) wyniosły 6,3 bln won (5,92 mld USD), podczas gdy w Chinach wyniosły 3,7 bln won (3,47 mld USD).W 2017 roku Korea Herald podała, że Bithumb stanowił około 10% światowego handlu Bitcoinami. Odsetek ten zmniejszył się obecnie wraz z przejęciem przez inne waluty ich udziału w handlu. Mimo to, Bithumb pozostaje znaczącym graczem na rynku Bitcoinów, z codziennym wolumenem handlu Bitcoinami sięgającym setek milionów dolarów. Giełda ta jest regularnie wymieniana jako odpowiedzialna za około połowę południowokoreańskiego handlu Ethereum.

Rozporządzenie

Podobnie jak w przypadku wszystkich platform koreańskich, Bithumb podlega pewnemu nadzorowi prawnemu ze strony Południowokoreańskiej Komisji Usług Finansowych (FSC), Koreańskiej Komisji Sprawiedliwego Handlu (KFTC), Krajowej Służby Podatkowej (koreański IRS) i policji. Korea Południowa planuje podjęcie przez cały rząd działań na rzecz wzmocnienia przepisów dotyczących kryptografii. Podczas wywiadu z lokalną stacją radiową TBS wicepremier i minister finansów Kim Dong-yeon powiedział: “Propozycja zamknięcia kryptońskiej giełdy walutowej jest nadal rozważana”, co ponownie wzbudza kontrowersje dotyczące zamknięcia giełdy.

“Istnieje wiele nieuzasadnionych i spekulacyjnych transakcji w walutach cyfrowych, więc rząd uważa, że potrzebne są rozsądne regulacje w każdej formie” – powiedział Kim. Ponieważ główne kraje na świecie, w tym Korea Południowa, starają się wprowadzić bardziej rygorystyczne regulacje, rynki przeżywają spowolnienie. Jednak ostatnie zeznania amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i CFDC przed amerykańskim senatem pokazały, że rząd amerykański nie chce całkowicie zamykać handlu kryptokur walutami.

Mają raczej na celu uregulowanie go dla dobra wszystkich. Ponieważ Stany Zjednoczone są zazwyczaj dyktatorem światowej polityki finansowej, oczekuje się, że inne kraje, zwłaszcza sojusznicy amerykańscy, jak Korea Południowa, pójdą w ich ślady.

Wróćmy do menu ↑.
Pary transakcyjne Bithumb
Bithumb pozwala na handel z Koreańską Won (KRW). Na tej giełdzie można kupić 12 różnych kryptokur walut, a krypty/dwa pary transakcyjne są dostępne:

 

 • Ripple (XRP/KRW)
 • EOS (EOS/KRW)
 • Bitcoin (BTC/KRW)
 • Ethereum (ETH/KRW)
 • Qtum (QTUM/KRW)
 • Litecoin (LTC/KRW)
 • Bitcoin Gold (BTG/KRW)
 • Bitcoin Cash (BCH/KRW)
 • Ethereum Classic (ETC/KRW)
 • Monero (XMR/KRW)
 • Zcash (ZEC/KRW)
 • Myślnik (DASH/KRW)

Żadne inne pary handlowe nie są obecnie dostępne na Bithumb. W Internecie mówiono, że Bithumb będzie dodawała NEO, ale jak na razie tak się nie stało.

Ogólnie rzecz biorąc, na koreańskich giełdach nie ma wielu par handlowych. Bithumb, ze swoimi 12 monetami, posiada największy wybór par handlowych obok Korbita. Dzieje się tak, ponieważ rynek południowokoreański jest bardzo wrażliwy na zmiany.

Platformy, przed wprowadzeniem na rynek nowego kryptociągu, muszą przeprowadzić dokładne badania popytu na rynku. Badania te przeprowadzane są w celu “wypróbowania wód” i sprawdzenia, czy inwestorzy są skłonni kupić nową monetę. Wejście na ślepo, bez wcześniejszych badań, spowodowałoby, że giełda straciłaby pieniądze lub nie byłaby w stanie zabezpieczyć rzeczywistego popytu. Niektóre waluty kryptograficzne, które są popularne i poszukiwane w innych krajach, nie są przedmiotem handlu na giełdach koreańskich tylko dlatego, że nie ma na nie wystarczającego popytu na rynku krajowym.

Przed oficjalnym wprowadzeniem swoich dwóch ostatnich dodatków, Qtum i Zcash, Bithumb musiał przeprowadzić tę obszerną analizę rynku. Oczywiście wyniki wskazywały, że popyt był wystarczający, aby monety te mogły być sprzedawane na platformie. Platforma Bithumb zwykle wykazuje najwyższe dzienne zapotrzebowanie na żetony EOS, podczas gdy Bitcoin, Litecoin, Ethereum i Zcash pozostają w tyle. Innym powodem ograniczenia liczby akceptowanych monet przez krajowe giełdy kryptograficzne jest fakt, że Korea Południowa nie zezwala zagranicznym handlowcom na kupno lub sprzedaż z własnej krajowej waluty fiat. Dlatego też można zapomnieć o używaniu euro lub dolarów do trekkingu na Bithumb.

Warto również wspomnieć, że użytkownicy Bithumb mogą kupować bony upominkowe Bitcoin z giełdy, które następnie można wymienić na odpowiadające im ilości Bitcoinów. Bony te można podarować członkom rodziny, przyjaciołom i współpracownikom. Bony są denominowane w równoważnej wartości w oparciu o aktualną wartość wygranej koreańskiej.

Minimalna wartość każdej karty może wynosić 10.000 KOW, czyli około 9 USD. Bithumb odkupi również te bony upominkowe od klientów i zamieni je na odpowiednią wartość w Bitcoin.

Strona oferuje również usługę blockchain explorer, pozwalającą na śledzenie transakcji i adresów. Istnieje forum, które wymaga dużej ilości kontaktów z Google-translate-English, jeśli chcesz go przeczytać. Znajdziesz tam regularne aktualizacje na temat wymiany i monet, które są przedmiotem handlu na nim.